EEUED2V470
Partnumber:
EEUED2V470
Manufacturer:
PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS
Availability:
100000 in stock
Package
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount, 20 MMH RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT