LM46001QPWPTQ1
Partnumber:
LM46001QPWPTQ1
Manufacturer:
Texas Instruments
products.category:
IC CHIPS
Availability:
10000 in stock
Package
Conv DC-DC 3.5V to 60V Synchronous Step Down Single-Out 1V to 28V 1A Automotive 16-Pin HTSSOP EP T/R