LM53603AQPWP
Partnumber:
LM53603AQPWP
Manufacturer:
Texas Instruments
products.category:
IC CHIPS
Availability:
10000 in stock
Package
Conv DC-DC 3.9V to 36V Synchronous Step Down Single-Out 5V/3.3V/3.3V to 6V 3A Automotive 16-Pin HTSSOP EP T/R