LP38856S-1.2
Partnumber:
LP38856S-1.2
Manufacturer:
Texas Instruments
products.category:
IC CHIPS
Availability:
10000 in stock
Package
LDO Regulator Pos 1.2V 3A 6-Pin(5+Tab) TO-263 Rail