MCP4161-103E/MS
Partnumber:
MCP4161-103E/MS
Manufacturer:
Microchip Technology
products.category:
IC CHIPS
Availability:
10000 in stock
Package
Digital Potentiometer 10kOhm 256POS Non-Volatile Automotive 8-Pin MSOP Tube